Rubriky
Jitka

Zrcadla jako dekorace: Jak správně umístit zrcadlo na stěnu?


Zvolte správné umístění zrcadla

Zrcadlo je v interiéru velmi důležitým prvkem, který dokáže výrazně ovlivnit celkový dojem místnosti. Pokud se rozhodnete pro umístění zrcadla na stěnu, je důležité zvolit správné místo. Ideálním umístěním je místo, kde se zrcadlo bude odrážet do zorného úhlu.

Zvolte správnou velikost zrcadla

Zrcadlo by mělo být dostatečně velké, aby splnilo svůj účel a zároveň by nemělo být příliš velké, aby nepůsobilo příliš dominantně v místnosti. Pokud máte malý pokoj, zvolte menší zrcadlo. Pokud máte velkou místnost, můžete si dovolit větší zrcadlo.

Zvolte správný rámeček

Rámeček zrcadla má velký vliv na celkový dojem interiéru. Zvolte rámeček, který bude ladit s barvou stěn a dalšími dekoracemi v místnosti. Pokud máte moderní interiér, zvolte zrcadlo s minimalistickým rámečkem. Pokud máte rustikální interiér, zvolte zrcadlo s dřevěným rámečkem.

Zrcadlo jako optický trik

Zrcadlo může být v interiéru vynikajícím optickým trikem. Pokud máte malou místnost, umístěte zrcadlo naproti oknu. Zrcadlo bude odrážet světlo a místnost se bude zdát větší. Pokud máte vysokou místnost, zrcadlo umístěte na spodní část stěny. Zrcadlem se tak opticky zkrátí výška místnosti.

Závěr

Vyberte správné umístění zrcadla, zvolte správnou velikost a rámeček a využijte zrcadlo jako optický trik. Pokud hledáte inspiraci pro interiér, navštivte verejnyprostorvplzni.cz, kde najdete mnoho zajímavých tipů a nápadů.