Rubriky
Jitka

Ručníky do sauny – jak vybrat ten správný?


Co je to saunový ručník?

Saunový ručník je speciální druh ručníku určený pro použití v sauně. Je větší, obvykle měří 70 x 200 cm a může být vyroben z bavlny, lnu, bambusu nebo mikrovlákna. Jeho hlavní funkcí je odstranit pot z těla a zároveň poskytnout příjemný pocit na kůži.

Jak vybrat správný saunový ručník?

1. Velikost

Velikost ručníku je velmi důležitá. Měl by být dostatečně velký, aby pokryl celé tělo a zároveň by měl být pohodlný. Délka by měla být minimálně 150 cm, ideálně 200 cm a šířka minimálně 70 cm.

2. Materiál

Materiál je také důležitý faktor. Saunový ručník by měl být vyroben z kvalitního materiálu, který bude příjemný na kůži a bude dobře absorbovat vlhkost. Mezi nejlepší materiály patří bavlna, lín, bambus nebo mikrovlákno.

3. Barva

Barva ručníku by měla být světlá, aby se dobře odrazila tepelná energie z těla.

4. Kvalita

Kvalita ručníku by měla být také brána v úvahu. Levné ručníky se mohou rychle opotřebovat a ztratit svou funkčnost. Proto je dobré investovat do kvalitního ručníku, který bude sloužit dlouho.

Kde koupit saunový ručník?

Pokud hledáte kvalitní a příjemný saunový ručník, doporučujeme navštívit stránky obrezane.cz. Nabízejí široký sortiment ručníků z různých materiálů a barev, které splní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Navíc nabízejí i další doplňky pro saunu, jako jsou prostěradla nebo saunové kameny.