Jak rozeznít pánevní dno

Jak rozeznít pánevní dno

Praktické tipy a návody

Vnímám, že pánevní dno je pro mnohé z nás neprobádanou záhadou. Při tom je, zvláště pro nás, ženy, tak důležité. V pánevním dnu se skrývá obrovská síla, která umí dokonce i léčit a spustit očistné procesy. Většinou mu začneme věnovat pozornost, až když dojde k úniku moči. Pojďme se podívat, jak tomu předejít a ještě si užít.

Trocha anatomie

Pánevní dno ohraničuje dolní okraj břišní dutiny člověka a rozděluje dutinu malé pánve od krajiny hráze. Pánevní dno patří mezi svaly hlubokého stabilizačního systému. Je umístěno na spodině pánve a tvarem připomíná mělkou nálevku. Pánevní dno tvoří tři vrstvy svalů, které se uchycují na sponě stydké, kostrči a sedacích kostech. Ve svalech pánevního dna jsou otvory pro konečník, močovou trubici a u žen pro pochvu.

Jak můžeme s pánevním dnem pracovat?

1. Stimulace pánevního dna

Za tímto účelem doporučuji zakoupit Venušiny kuličky. Je to pomůcka erotická a zároveň zdravotní.Spojíte příjemné s užitečným.

Jak Venušiny kuličky fungují?

Díky malým kuličkám umístěným uvnitř větších dochází při pohybu k vibracím, které se přenášejí na poševní stěnu. Ke stimulaci dochází po celou dobu, kdy jsou zavedené ve vagíně. K posilování pánevního dna dochází tím, jak se podvědomě snažíme udržet kuličky uvnitř těla. Pravidelné používání Venušiných kuliček vede k posílení pánevního dna a ke zvýšení sexuálního zážitku. Doporučuji používat Venušiny kuličky, u kterých je provázek vyroben z hygienického silikonu, nebo je tímto silikonem potažen, pak je stačí pouze ošetřit antibakteriálním přípravkem.

Tip – skvělé je použití Venušiných kuliček pří jízdě na kole, autem nebo při chůzi do schodů. 

2. Cvičení

Škola pánevního dna 3×3

Je zde spojena fyzioterapie, psychosomatika a joga – pracujeme se s pánevním dnem ve třech rovinách. Naučíte se poznat jeho svaly, objevit jejich funkci a naučíte se praktické kroky k jeho procvičování, posílení, ale především k jeho uvolnění. Poznáte a procítíte, co jsou vlastně svaly pánevního dna a co ne. Toto vše můžete získat absolvováním kurzu. Stačí pak jen vytrvat a nabyté vědomosti a dovednosti dále pravidelně používat a prohlubovat.

Já sama na tomto kurzu byla, báječně jsem si to užila a skvěle se vyspala. 🙂

3. Aromaterapie

Pánevní dno můžete podpořit i pomocí éterických olejů. Neexistují éterické oleje, které navrátí vazům ztracenou pružnost, některé mohou odpomoci od pocitu tlaku.

Tonizační olej na vazivo a svalstvo pánevního dna

  • Muškátový oříšek 10 kapek, Rozmarýn 10 kapek, Citron 10 kapek,
  • Naředit v 30 ml rostlinného oleje / olivový, meruňkový…/.
  • Užití – 2x denně potírat podbřišek a dolní část zad.

Další možností je koupel – ve stejném poměru smíchat éterický olej z muškátového oříšku a citronu, do každé koupele přidat 2 kapky této synergické směsi s 1 lžící rostlinného oleje.

Aromaterapie je pro mě voňavá cesta ke zdraví. Velice ráda využívám léčivou sílu éterických olejů a nepřestává mě udivovat jejich síla a variabilita užití.
Nechť vám je tento návod ku prospěchu a daří se vám ho využít v běžném životě.

Ať se vám vaše pánevní dno rozezvučí!

 

Použitá literatura:

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře