Jak to začalo – vyšetření pánevního dna

Jak to začalo – vyšetření pánevního dna

Na jedné z pravidelných zimních vycházek s Jolanou jsme rozebíraly problematiku pánevního dna. Jako vždy to byla velice plodná a veselá debata. Jolana mi nabídla spolupráci na tomto projektu. Po mírném zaváhání, notnou chvíli jsem mlčela, jsem radostí a mírnými obavami nabídku přijala. Líbí se mi, jak Jolana pracuje a komplexní přístup mi je vlastní. Problematika pánevního dna mi je blízká. Líbí se mi koncepce Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, jehož je Jola lektorkou.

Příprava na vyšetření

Na den D jsem se náležitě přípravila. Kokosový olej je standartní výbavou mé domácnoti, má široké užití. :-) Jednorázové podložky a rukavice bylo třeba zakoupit. Vydala jsem se tedy do lékárny. Paní magistře jsem sdělila svůj požadavaek. Ochotně mi přinesla dvě krabice s rukavicemi růných velikostí, z nichž jedna byla načatá. Bristkně jsem si rukavici vyndala a vyzkoušela – seděla mi, měla jsem radost. Z výrazu paní magistry jsem odtušila, že je něco jinak. Tak jsem pravila, že rukavici zaplatím. Paní magistra odvětila – účtujeme celý pár rukavic. Já – „Aha, já používám jen pravou. :-)  Zaplatím dle zvyklosti.“
Po spěšné akvizici v lékárně jsem připravena. A přichází mé strachy a pochybnosti, dostavuje se nervozita. Vyšetřila jsem gynekologicky i porodnicky řadu žen. Tato vyšetření jsou zaměřena na zcela jiné struktury, ne na pánevní dno. Byla jsem si vědoma, že pánevní dno je velice jemná struktura nacházející se v několika vrstvách a pochybovala, zda vše „správně“ ucítím a poznám. A to jsem v tu chvíli ještě netušila, že budu psát levou rukou. :-)

Průběh vyšetření

Byla to improvizace u mě doma. Téměř v kuchyni. :-) Modelkou mi byla Jolana. Společně jsem vymýšlely, jak to bude nejlepší – ve stoji na zemi nebo na schůdkách? V sedě na židli nebo na schůdkách a jak? Lehnout si na matraci na zem nebo na gauč? Krom technických zádrhelů vyšetření proběhlo hladce za našeho hlasitého smíchu a vtipkování. Byla jsem nadšená, vše se krásně zdařilo. Pánevní dno, jeho struktury byly krásně cítit.  Můj největší objev – pánevní dno opravdu mluví. Tuto zkušenost s radostí předávám dále.

Chcete vědět, jak to vnímala Jolana?  Mé poprvé
Komentáře